http://ekonomiatlasi.com/tci
  • »
  • Trafik Cezası İstatistikleri

Trafik Cezası İstatistikleri

Türkiye'de kesilen trafik cezalarının toplam miktarını geçmiş yıllar ve aylar bazında aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Tabloda verilen kesilen trafik cezaları içerisinde yayalara uygulanan, yolculara uygulanan, sürücülere uygulanan ve araç plakalarına uygulanan cezaların toplamı yer almaktadır.

Yıllar ve Aylar İtibariyle Trafik Cezası İstatistikleri
DönemUygulanan Trafik Cezası (TL)Fark (TL)Değişim
2007763.224.556763.224.556%0,0
20081.016.896.211253.671.655%33,2
20091.061.109.82344.213.612%4,3
20101.137.509.42476.399.601%7,2
20111.234.938.59797.429.173%8,6
20121.594.821.942359.883.345%29,1
20132.372.220.636777.398.694%48,7
20142.814.614.066442.393.430%18,6
20152.772.582.737-42.031.329%-1,5
20163.233.363.241460.780.504%16,6
Ocak 2017173.653.022173.653.022%0,0
Şubat 2017198.003.68524.350.663%14,0
Mart 2017162.511.164-35.492.521%-17,9
Nisan 2017170.100.1647.589.000%4,7
Mayıs 2017233.075.98662.975.822%37,0
Haziran 2017234.524.5311.448.545%0,6
Temmuz 2017238.280.9093.756.378%1,6
Ağustos 2017243.770.3115.489.402%2,3