En Büyük Bankalar

Türkiye'de faaliyet gösteren 46 bankanın aktif büyüklüklerine göre sıralanması ile en büyük bankalar listesi oluşturulmuştur.
Güncelleme: 12.09.2017 12:09

2017 yılı Haziran ayı itibariyle aktif büyüklüklerine göre en büyük bankalar aşağıda listelenmiştir. Tablodan aktif büyüklük dışında, kredi, mevduat, şube sayısı ve çalışan sayısı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

En Büyük Bankalar Listesi (bin TL)
SıraBanka AdıKredilerMevduatŞube Sayısı (Adet)Çalışan Sayısı (Adet)Toplam Aktifler
1Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası270.854.748241.470.8061.81324.709399.946.605
2Türkiye İş Bankası224.576.811191.289.0971.37224.776340.510.351
3Türkiye Garanti Bankası201.495.235175.574.46995919.345308.683.446
4Akbank T.A.Ş.172.393.951173.220.43084013.865290.562.359
5Yapı ve Kredi Bankası181.230.215159.330.09890818.406265.125.006
6Türkiye Halk Bankası180.456.120172.286.80896917.771264.807.529
7Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.168.322.921141.341.09992716.006236.623.261
8Finans Bank73.912.97064.610.39158811.925116.437.499
9Denizbank70.421.48270.505.21970412.833110.973.066
10Türk Ekonomi Bankası59.958.09951.632.5805159.54180.364.530
11Türk Eximbank66.146.7740663770.697.568
12ING Bank36.961.98925.159.7362665.08649.267.202
13Odea Bank26.780.54328.382.256521.67037.439.136
14Şekerbank T.A.Ş.18.543.30717.004.2462733.59727.020.081
15HSBC Bank14.714.99719.335.781892.81926.758.768
16Türkiye Sınai Kalkınma Bankası19.553.6060336825.793.647
17İller Bankası18.445.7610192.48422.617.164
18Fibabanka13.633.46211.947.990791.62019.025.611
19Alternatifbank10.787.0939.275.1535394117.212.658
20Burgan Bank11.813.3919.234.8164796915.071.909
21Anadolubank9.491.8979.874.4431091.86613.272.820
22Citibank4.327.7458.605.309744111.256.681
23ICBC Turkey Bank6.161.3182.333.4924478310.704.018
24Aktif Yatırım Bankası6.056.602086419.905.210
25İstanbul Takas ve Saklama Bankası87.493012509.208.039
26Türkiye Kalkınma Bankası6.191.715015867.787.273
27Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Turkey5.254.1652.274.5691697.539.683
28Intesa Sanpaolo S.p.A.5.222.3692.799.5471266.524.389
29Turkland Bank3.580.7543.696.728336125.626.659
30Arap Türk Bankası1.950.3014.003.99672705.113.463
31Deutsche Bank1.530.768782.27111203.693.868
32Birleşik Fon Bankası933.44160.91812302.527.715
33Nurol Yatırım Bankası1.020.10701431.598.348
34Turkish Bank1.106.796997.866132251.413.997
35Rabobank1.197.100731371.390.729
36BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası1.047.18801831.385.790
37Bank Mellat8.409528.959352804.722
38Pasha Yatırım Bankası509.9560141649.798
39JPMorgan Chase Bank N.A.051.153155497.041
40Merrill Lynch Yatırım Bank35.2840150490.019
41GSD Yatırım Bankası181.1410131269.394
42Société Générale (SA)11.332134.371145225.297
43Habib Bank Limited49.68677.143117176.906
44Diler Yatırım Bankası113.3240117157.873
45Standard Chartered Yatırım Bankası Türk0013277.929
46Adabank06.30012956.283