Türkiye'deki Otomobil Sayısı

Türkiye'de trafiğe kayıtlı otomobil sayısı her geçen gün artmaktadır. Aylar ve yıllar itibariyle Türkiye'deki otomobil sayısının gelişimi aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.
Güncelleme: 02.01.2018 12:00

Türkiye'deki Otomobil Sayısı
DönemOtomobil SayısıFarkDeğişim
19942.861.640
19953.058.511
196.871
%6,9
19963.274.575
216.064
%7,1
19973.570.481
295.906
%9,0
19983.838.631
268.150
%7,5
19994.073.022
234.391
%6,1
20004.417.652
344.630
%8,5
20014.534.624
116.972
%2,6
20024.600.141
65.517
%1,4
20034.700.343
100.202
%2,2
20045.400.440
700.097
%14,9
20055.772.745
372.305
%6,9
20066.140.992
368.247
%6,4
20076.472.156
331.164
%5,4
20086.796.629
324.473
%5,0
20097.093.964
297.335
%4,4
20107.544.871
450.907
%6,4
20118.113.111
568.240
%7,5
20128.648.875
535.764
%6,6
20139.283.923
635.048
%7,3
20149.857.915
573.992
%6,2
201510.589.337
731.422
%7,4
201611.317.998
728.661
%6,9
Ocak 201711.401.452
83.454
%0,7
Şubat 201711.438.415
36.963
%0,3
Mart 201711.493.249
54.834
%0,5
Nisan 201711.546.634
53.385
%0,5
Mayıs 201711.609.703
63.069
%0,5
Haziran 201711.666.779
57.076
%0,5
Temmuz 201711.740.823
74.044
%0,6
Ağustos 201711.802.713
61.890
%0,5
Eylül 201711.846.085
43.372
%0,4
Ekim 201711.907.977
61.892
%0,5
Kasım 201711.973.699
65.722
%0,6


Her 100 Kişiye Düşen Otomobil Sayısı
DönemOtomobil SayısıNüfus100 Kişi-Otomobil
19942.861.64061.006.0094,69
19953.058.51162.139.0984,92
19963.274.57563.272.1875,18
19973.570.48164.405.2765,54
19983.838.63165.538.3655,86
19994.073.02266.671.4546,11
20004.417.65267.804.5436,52
20014.534.62468.201.9316,65
20024.600.14168.599.3186,71
20034.700.34368.996.7066,81
20045.400.44069.394.0937,78
20055.772.74569.791.4818,27
20066.140.99270.188.8688,75
20076.472.15670.586.2569,17
20086.796.62971.517.1009,50
20097.093.96472.561.3129,78
20107.544.87173.722.98810,23
20118.113.11174.724.26910,86
20128.648.87575.627.38411,44
20139.283.92376.667.86412,11
20149.857.91577.695.90412,69
201510.589.33778.741.05313,45
201611.317.99879.814.87114,18
Ocak 201711.401.45279.907.06314,27
Şubat 201711.438.41579.990.33314,30
Mart 201711.493.24980.082.52414,35
Nisan 201711.546.63480.171.74214,40
Mayıs 201711.609.70380.263.93414,46
Haziran 201711.666.77980.353.15114,52
Temmuz 201711.740.82380.445.34314,59
Ağustos 201711.802.71380.537.53414,65
Eylül 201711.846.08580.626.75214,69
Ekim 201711.907.97780.718.94414,75
Kasım 201711.973.69980.808.16214,82

İlgili Tablolar